سکه فرمانیه

10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری که باید از آنها دوری کنید را در این مقاله از گروه مالی و تجاری فرتاک توضیح میدهیم .سرمایه گذاری، چه در بورس و چه در سایر زمینه ها، می تواند راهی عالی برای افزایش ثروت شما در طول زمان باشد. با این حال، اگر بدون آگاهی و دانش کافی وارد این مسیر شوید، احتمال ضرر و زیان شما نیز افزایش می یابد.

سکه فرمانیه

10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری

 

1. توقع بیش از حد (طمع) یکی از 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری
بسیاری از افراد به دنبال سودهای سریع و نجومی در سرمایه گذاری هستند. این طمع، آنها را به سمت تصمیمات عجولانه و غیرمنطقی سوق می دهد. به یاد داشته باشید که هیچ راهی برای تضمین سودهای هنگفت در کوتاه مدت وجود ندارد. صبر و شکیبایی و اتکا به استراتژی های بلندمدت، کلید موفقیت در سرمایه گذاری است.

2. سرمایه گذاری بدون هدف بلندمدت
قبل از شروع سرمایه گذاری، باید اهداف خود را به طور واضح مشخص کنید. این اهداف می تواند شامل بازنشستگی، خرید خانه، تحصیلات فرزندان و یا موارد دیگر باشد. تعیین اهداف بلندمدت به شما کمک می کند تا استراتژی مناسب خود را انتخاب کنید و در مسیر درست حرکت کنید.

3. عدم تنوع در سبد سرمایه گذاری یکی از 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری
همه تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذارید! تنوع در سبد سرمایه گذاری، ریسک شما را کاهش می دهد. به این معنی که نباید تمام سرمایه خود را در یک شرکت یا یک صنعت خاص سرمایه گذاری کنید. سعی کنید سبد سرمایه گذاری خود را با تنوع در شرکت ها، صنایع و حتی کشورهای مختلف ایجاد کنید.

4. تمرکز کوتاه مدت
نوسانات کوتاه مدت در بازار سرمایه طبیعی است. به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاری بلندمدت استراتژی شما برای رسیدن به اهدافتان است. به نوسانات کوتاه مدت توجه نکنید و از تصمیمات عجولانه بر اساس آنها خودداری کنید.

5. خرید بالا و فروش پایین یکی از 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری
یکی از رایج ترین اشتباهات سرمایه گذاران، خرید سهام در زمان اوج قیمت و فروش آن در زمان افت قیمت است. به این ترتیب، آنها ضرر زیادی متحمل می شوند. سعی کنید از تحلیل های تکنیکال و بنیادی برای خرید و فروش سهام در زمان مناسب استفاده کنید.

6. عدم تحقیق و بررسی
قبل از سرمایه گذاری در هر شرکت یا زمینه ای، باید به طور کامل تحقیق و بررسی کنید. اطلاعات کافی در مورد آن شرکت، صنعت و وضعیت اقتصادی بدست آورید. به هیچ عنوان بدون تحقیق و بررسی کافی اقدام به سرمایه گذاری نکنید.

7. تحت تاثیر احساسات قرار گرفتن
احساسات مانند ترس، طمع و هیجان می تواند دشمن شما در سرمایه گذاری باشد. اجازه ندهید احساسات شما بر تصمیماتتان تاثیر بگذارند. سعی کنید با منطق و بر اساس استراتژی خود عمل کنید.

8. دنبال کردن گله یکی از 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری
به دنبال کردن توصیه های افراد ناآگاه و بدون تجربه نباشید. به یاد داشته باشید که هر کس شرایط و اهداف متفاوتی دارد. بهترین استراتژی برای شما، استراتژیی است که با شرایط و اهدافتان همخوانی داشته باشد.

9. عدم استفاده از مشاوره متخصصان
اگر تجربه کافی در سرمایه گذاری ندارید، از مشاوره متخصصان و افراد باتجربه استفاده کنید. یک مشاور مالی می تواند به شما در انتخاب استراتژی مناسب، تنوع سبد سرمایه گذاری و مدیریت ریسک کمک کند.

10. نادیده گرفتن تورم یکی  10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری
تورم می تواند ارزش پول شما را در طول زمان کاهش دهد. به این معنی که اگر سرمایه گذاری شما به اندازه تورم رشد نکند، در واقع شما در حال ضرر هستید. سعی کنید از سرمایه گذاری های خود در برابر تورم محافظت کنید.

 

سکه فرمانیه

چند نکته درباره ی 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری 

 

باور داشتن این موضوع که برای بدست آوردن بازده های بیشتر، باید حرکت بعدی بازار را پیش بینی کرد.

واقعیت در 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری

سرمایه گذاران بسیار موفق در پیش بینی حرکت بعدی بازار هیچگونه برتری نسبت به من یا شما ندارند.
می توانید حرف مرا در این مورد جدی نگیرید.

یک ماه پیش از فروپاشی مالی بازار سهام در اکتبر ۱۹۸۷،چهره جورجی شوارتز بر روی جلد مجله فورچون چاپ شد.پیام او این بود:

«اینکه ارزش سهام آمریکا بالا رفته و از ارزش واقعی خود که بر اساس مقیاس های بنیادی سنجیده می شود بسیار فراتر رفته است،به این معنی نیست که باید سقوط ناگهانی در پی داشته باشد.تنها افزایش بیش از حد ارزش بازار بیش از ارزش واقعی آن نمی تواند به این معنی باشد که این روند تداوم نخواهد داشت.در صورتی که می خواهید بدانید سهام آمریکا تا چه اندازه با افزایش ارزش روبرو خواهد بود کافی است به کشور ژاپن نگاه کنید.»

جورجی شوارتز در حالی که به سهام آمریکا خوش بین بود،احساس کرده بود نوعی فروپاشی مالی در ژپن در راه است.او پیش بینی خود را در مقاله ای در فایننشال تایمز در تاریخ ۱۴اکتبر ۱۹۸۷ تکرار کرد.

یک هفته بعد صندوق سرمایه گذاری مشترک کوآنتوم که شوارتز مالک آن بود بیش از ۳۵۰میلیون دلار زیان کردکه این اتفاق در پی فروپاشی مالی در بازار آمریکا ونه در بازار ژاپن رخ داد.به این ترتیب کل سود او در آن سال در ظرف چند روز از بین رفت.به طوری که شوارتز اعتراف کرد:«موفقیت مالی من در تضاد کامل با توانایی من در پیش بینی رویدادهای بازار است.»

و بافت؟ او هیچ علاقه ای به اینکه حرکت بعدی بازار چه خواهد بود و تمایلی به هیچ گونه پیش بینی ندارد.به اعتقاد او « پیش بینی ها ممکن است نکات زیادی در مورد شخص پیش بینی کننده به شما بدهند،اما هیچ چیز در مورد آینده به شما نمی گویند!»

سرمایه گذاران موفق به پیش بینی حرکت بعدی بازار اتکا نمی کنند.در واقع بافت و شوارتز هر دو اولین کسانی هستند که می پذیرند در صورتی که به پیش بینی هایشان نسبت به بازار اتکا می کردند،سرمایه خود را از دست می دادند.

پیش بینی،از اجزای اساسی بولتن های سرمایه گذاری و بازاریابی برای صندوق های سرمایه گذاری مشترک است ونه جزئی از سرمایه گذاری موفق!
باور این موضوع که برای بدست آوردن سودهای بزرگ باید ریسک های بزرگ انجام داد.

واقعیت دوم در 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری

همچون کارآفرینان سرمایه گذاران موفق نیز به شدت مخالف ریسک هستند و هرکاری بتوانند انجام می دهند تا از ریسک اجتناب کنند و زیان را به حداقل برسانند.

در یک کنفرانس مدیریتی که چند سال پیش برگزار شد،شخصیت های دانشگاهی یکی پس از دیگری مقاله های خود در مورد «شخصیت های کارآفرینانه» را ارائه دادند.این شخصیت های دانشگاهی به غیر از یک موضوع اختلاف نظرهای بسیاری با یکدیگر داشتند:کارآفرینان قدرت تحمل بالایی در مورد ریسک دارند و در واقع اغلب آنها مایل به پذیرش ریسک های گوناگون هستند.

در پایان کنفرانس،یک شخص کارآفرین از میان حضار برخاست و گفت که او از چیزی که شنیده بسیار شگفت زده شده است.او گفت،به عنوان یک کارآفرین هرکاری انجام داده است تا از ریسک اجتناب کند.او همچنین تعداد بسیاری از کارآفرینان موفق دیگر را می شناخت و گفت،بسیار مشکل است که گروه دیگری از افراد را یافت که تا این حد مخالف ریسک باشند.

همچون کارآفرینان موفق که مخالف ریسک هستند،سرمایه گذاران موفق نیز دقیقا اینگونه عمل می کنند.اجتناب از ریسک،اصل اساسی برای افزایش دارایی است.برخلاف تصور ساختگی دانشگاهی،در صورتی که متحمل ریسک های بزرگ شوید ااحتمال آنکه با زیان های بزرگ روبرو شوید بیش از به دست آوردن سودهای کلان خواهد بود.

همچون کارآفرینان،سرمایه گذاران موفق نیز می دانند که از دست دادن پول آسان تر از به دست آوردن آن می باشد.به همین دلیل است که آنها بیش از آنکه در پی سود باشند به این موضوع توجه دارند تا از زیان ها اجتناب کنند.

در این مقاله از 10 اشتباه رایج در سرمایه گذاری شما میتوانید در بخش سرمایه گذاری مطمئن برای طلا و سکه به وبسایت فروشگاه سکه فرمانیه به شانی farmaniecoin.ir مراجعه کنید

همچنین شما میتوانید برای اطلاع از اخبار و قیمت ارز دیجیتال ، خرید و فروش تتر میتوانید به وب سایت آپرکس  به نشانی uperexe.com مراجعه کنید .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا